суббота, 20 мая 2017 г.

Конспект уроку "Героїчне минуле у світовій літературі"

Тема. Героїчне минуле у світовій літературі.
Мета:
•  навчальна: узагальнити та систематизувати вивчений учнями навчальний матері­ал, який стосується життя та творчості письменників, теорії літератури, змісту опра­цьованих творів;
•  розвивальна: розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, уміння акуму­лювати власні знання, удосконалювати комунікативні навички;
•   виховна: виховувати любов до книги, повагу до світових  митців, інтерес до творів світової літератури.
Тип уроку: узагальнення та систематизація.
Форма проведення: літературна гра-подорож.
Обладнання: портрети письменників, дидактичний матеріал (ескіз ялинки, смайлики 3-х кольорів для оцінювання), презентація із 22 слайдів.
 Епіграф:
І тільки той прожив немарно, хто злу ішов наперекір. 
Ігор Муратов
Хід уроку
1.     Організаційний момент. 2 хв.
2.     Повідомлення теми й мети уроку.
Сьогодні ми з вами будемо подорожувати  просторами героїчного минулого  світової літератури.  Але рухатимемося ми в одному напрямку – до чарівного лісу, у якому на нас чекає  гостя, усім нам добре відома,  адже  скоро стане бажаною  у кожному домі. Як ви гадаєте – хто це? (Ялинка)      
3.                 Мотивація   навчальної   діяльності.
І.  Оскільки  нам доведеться подорожувати  різними країнами, тому  ми з вами скористаємося    потягом, тобто – подорожуватимемо від станції до станції. Як ви гадаєте, що нам потрібно для того, щоб вирушити потягом у  подорож? Правильно – квитки. А купуватимемо ми  їх  за наші знання. Отож, щоб вирушити із першої зупинки під назвою «Вирушальна»,  вам потрібно придбати квитки, вартість яких – знання  з теорії літератури та знання художніх творів.
Отож,  зупинка  перша – «Вирушальна». Слайди 1-6.
         ІІ. Наступна зупинка нашої подорожі – зупинка  під назвою  «Відома».
         Бути відомим нелегко. Всі про тебе все знають. Чи справді так?  Перевіримо?
Я називатиму факти з біографії письменника, творчість яких ви вивчали протягом семестру.
    Якщо впізнаєте з першої спроби – отримаєте – 3 бали, з другої – 2, з третьої – 1 бал.
4.    Відтворення та застосування  опорних   знань.
          Гра «Упізнай героя» Слайди 7-12.
        Робота письменника важка, але не менш важка робота  художника – декоратора.  Отож, наступна наша зупинка  – «Лабораторна».  Вам відомо,  для чого призначені лабораторії?  (для того, щоб щось досліджувати, проводити експерименти і т.д.)
        Отже, потрапивши на зупинку «Лабораторну»,  перед вами  постає завдання – прикрасити  ялинку і прикрасами  слугуватимуть художні твори, які вив вивчили протягом першого семестру. Слайди 18.
Творча робота (вписати на роздрукованих картках з ялинками назви  творів, які вивчалися в кожному розділі й записати героїв , а саме: праворуч – позитивних, ліворуч – негативних). Слайд 19.
5. Узагальнення та систематизація  знань. 

Міні – проект « Прикраси  ялинку» (учні представляють творчі роботи, аналізуючи твір і визначаючи головну думку кожного із записаних творів). Як підсумок  - ялинка, прикрашена іграшками. Слайд  20.
Учитель.
    Ви гарно прикрасили ялиночки, це свідчить про те, як ви працювали протягом семестру. Але зверніть увагу на  ялинку (Слайд 20) – чого не вистачає для  довершення? ( верхівки).
    Отже,  як ви уже зрозуміли, всі твори,  з якими ви познайомилися у І семестрі, пов’язані   наскрізною ?? (ідеєю).  
    Робота з епіграфом. (визначення ідеї, яка об’єднує  вищезгадані  твори). Слайд 21.
         Наша подорож добігає  кінця.  Завдяки  знанням ви відшукали у чарівному лісі художніх творів   символ свят, що наближаються – ялинку та своїми знаннями  прикрасили її. Слайд 22.
         Я  бажаю вам гарних веселих  новорічних канікул.

6. Оцінювання знань  та вмінь учнів. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий